Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zaręczynowy pierścionek z brylantem

Ekskluzywna biżureria z brylantami

Brylant to fachowa nazwa odnosząca się do diamentów posiadających odpowiedni szlif. Oczywiście, termin tego rodzaju jest najczęściej stosowany w terminologii jubilerskiej. Warto jednak pamiętać, że „brylanty” w handlu oraz w języku potocznym to zazwyczaj wszystkie oszlifowane diamenty, a nie tylko te posiadające szlif brylantowy. W potocznym języku przyjęło się nazywanie wszystkich oszlifowanych diamentów właśnie brylantami. Diamenty określane są jako jedne z najpiękniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Przyjęło się, że diamenty kochają kobiety. I coś w tym jest. Niejedna z przedstawicielek płci pięknej marzy o posiadaniu takiej biżuterii, przede wszystkim ze względu na jej klasyczny oraz ponadczasowy charakter. Większość osób nie może sobie jednak pozwolić na diamenty – cena takiego „cacka” jest bowiem zbyt wysoka.

Pierścionek z brylantem – to marzenie wielu przyszłych narzeczonych. Mnóstwo kobiet marzy o tym, aby otrzymać pierścionek zaręczynowy z brylantem od swojego ukochanego. Od dawien dawna bowiem taki element biżuterii uznawany jest jako symbol miłości i prawdziwy powód do domu. Z czasem taki pierścionek to nic innego jak biżuteria rodzinna – staje się przepiękną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Biżuteria z brylantami zawsze wzbudzała i na pewno będzie nadal wzbudzała mnóstwo zachwytów i mnóstwo pozytywnych emocji. Pierścionek zaręczynowy z minerałem – najczystszą krystaliczną formą węgla, kojarzy się ze szlachetnym i najpiękniejszym stylem życia. Często, dla wielu ludzi, jest symbolem nierozerwalności związku.

Jeżeli już posiadamy diament, to musimy o niego dbać w odpowiedni sposób. Diamenty najlepiej polerować miękką szmatką. Czasem kamień można zanurzyć w letniej wodze z odrobiną amoniaku oraz mydła. Oprawa kamienia powinna być czyszczona z dużą precyzją, najlepiej za pomocą szczoteczki do zębów. Po tych zabiegach wszystko trzeba wypłukać pod bieżącą wodą i osuszyć miękką szmatką. Warto pamiętać o tym, że biżuteria z diamentami nie powinna być noszona na plaży. Liczne kamienie szlachetne bardzo źle reagują na słońce.