Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kamienie mające magiczną moc

Kamień księżycowy w jubilerstwie

Kamień księżycowy od dawien dawna uznawany jest przez wiele osób za kamień, który posiada magiczną moc Księżyca. To silny talizman, który rzekomo sprzyja długiemu życiu i szczęściu. Pojawia się wiele zdań na temat tego, że kamień księżycowy wpływa na rozwijanie wrażliwości oraz intuicji. Pomaga również rozwiązywać nawet największe trudności. Kamienie księżycowe to kamienie ochronne, które potrafią zmienić kolor (!) w momencie zbliżania się osoby niebezpiecznej czy negatywnie nastawionej. Kamień księżycowy bardzo często wykorzystywany jest w leczeniu różnego rodzaju chorób i schorzeń. Wykorzystuje się go np. do leczenia schorzeń kobiecych czy zaburzeń hormonalnych. Podobno kamienie tego rodzaju pomagają w pozbywaniu się migreny, depresji czy bezsenności.

Kiedyś, ale także i w dzisiejszych czasach, kamienie księżycowe wydobywa się w Birmie, na Sri Lance, w Brazylii, w Tanzanii czy w Szwajcarii. Pojawiają się przede wszystkim w dwóch odmianach. Znajdziemy więc kamienie księżycowe bezbarwne, albo żółte ze złotą lub srebrną poświatą. Inny rodzaj kamienia przypomina opal – charakteryzuje się bardzo ładną niebieską poświatą, jak również i tęczową opalizacją.

Piękno i wyjątkowość kamieni księżycowych sprawiają, że  wykorzystywane są one w charakterze kamieni jubilerskich.  Pięknie wyglądają w biżuterii dedykowanej oczywiście paniom. Atrakcyjny wygląd i niezwykłe właściwości – nie bez powodu tak wiele przedstawicielek płci pięknej nosi z przyjemnością tego rodzaju biżuterię. Wiele kobiet wierzy w to, że noszenie biżuterii tego rodzaju pomoże w leczeniu dolegliwości kobiecych czy nawet w czasie porodu! Podobno noszenie kamienia księżycowego pozwala pozbyć się lęków i stresu. Ważne jest jego odpowiednie noszenie. Powinien być noszony na splocie słonecznym w formie wisiorka, a jako pierścionek – na serdecznym palcu prawej ręki.

Zdrowotne działanie kamieni księżycowych nie zostało potwierdzone. Niemniej jednak jedno jest pewna – biżuteria z takimi elementami jest wyjątkowa i niepowtarzalna.