Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Elegancka biżuteria z perły

Naszyjniki i kolczyki z pereł

Naszyjniki i zawieszki z pereł to biżuteria od lat ciesząca się dużą popularnością. Kojarzone z elegancją, romantyzmem i kobiecością także dzisiaj doskonale się odnajdują. Naszyjnik z pereł, kolczyki z pereł czy inne wyroby jubilerskie wykonane z pereł nierzadko towarzyszą wielu paniom podczas różnego rodzaju przyjęć i innych wielkich okazji. Perły od dawien dawna są głównym tworzywem wykorzystywanym do tworzenia biżuterii artystycznej. Dlaczego akurat perły? Od dawna są bowiem bardzo modne, uniwersalne, ponadczasowe i eleganckie. Warto jednak zaznaczyć, że dzisiaj bardzo popularne jest wykonywanie biżuterii z tak zwanej masy perłowej. Wyroby jubilerskie z prawdziwych pereł są bardzo drogie. Szczególnie jeżeli chodzi o perły naturalne, bo w przypadku pereł hodowlanych możemy już liczyć na mniejsze ceny. Oczywiście, istnieją także sztuczne perły. To po prostu elementy szklane, które pokrywa się specjalną masą imitującą kolor naturalnej perły. Wiadomo jednak, że perły sztuczne to nie to samo co perły naturalne. Te pierwsze nie posiadają naturalnego, nieco nieregularnego kształtu. Sztuczna perła to zawsze perła w kształcie idealnej kulki. Poza tym w przypadku pereł sztucznych często dochodzi do odejścia powłoki.

Biżuteria wykonywana z pereł to przede wszystkim naszyjniki, kolczyki, ale także wisiorki czy bransoletki. Klasyczna biżuteria tego rodzaju to doskonałe rozwiązanie na bardzo wiele okazji. Taki naszyjnik czy bransoletka doskonale komponują się z elegancką sukienkę. Poza tym biżuteria z pereł to doskonała biżuteria ślubna! Świetnie wygląda na każdej pani młodej. Wiele pań młodych wybiera właśnie tego rodzaju biżuterię. Ale znajdziemy również przeciwników takiego rozwiązania, który uważają, że perły mogą przynieść pecha oraz łzy. Takim osobom na pewno bardziej przypadnie do gustu biżuteria ślubna z brylantami.

Perły powstają w muszlach morskich małży, tak zwanych perłopławów, rzadziej ślimaków. Perły nie zawsze wyglądają identycznie – czasem różnią się od siebie kolorem, kształtem czy wielkością. Różnice zależą od składu chemicznego wody, w której powstają. Najczęściej występujące perły to perły okrągłe, perły połówkowe, perły ćwiartkowe oraz perły w kształcie kropli i ziarna. Jeżeli chodzi o kolory, to wyróżniamy perły białe, kremowe, złociste, czarne oraz brązowe.